W projekcie "Mobilni specjaliści" wezmą udział uczniowie z 3 różnych grup zawodowych (kucharz, technik organizacji reklamy oraz monter suchej zabudowy oraz robót wykończeniowych w budownictwie). Łącznie 50 uczniów wyjedzie w dwóch różnych terminach na dwutygodniowy staż zagraniczny. Zyskując nowe doświadczenie i umiejętności młodzież z każdej grupy zawodowej przygotuje "produkt końcowy".

Kucharze nauczą się gotować niemieckie potrawy i zorganizują w szkole dzień niemiecki, zaprezentują uczniom szkoły wybrane dania kuchni niemieckiej. Poza degustacją, rozdawać będą również ulotkę z najatrakcyjniejszymi, ich zdaniem, przepisami. Praktyka kucharzy w Niemczech będzie również dotyczyła zagadnień związanych przechowywaniem i magazynowaniem żywności oraz elementów prawa gospodarczego związanego z gastronomią.  Tematyka ta będzie realizowana w formie warsztatów.

Grupa monterów robót wykończeniowych w budownictwie w trakcie zdobywania doświadczenia zawodowego wykona herb Cechu Rzemiosł Różnych z płytek ceramicznych.

Trzecia grupa młodzieży, którą stanowi młodzież kształcąca się w zawodzie technik organizacji reklamy przygotuje kampanię reklamową miasta Frankfurt, zachwalając jego walory turystyczne.