Uczenie się przez całe życie (Lifelong Learning Programme) to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji i doskonalenia zawodowego, przewidziany na lata 2007-2013.

Celem programu jest rozwój różnych form uczenia się przez całe życie poprzez wspieranie współpracy między systemami edukacji i szkoleń w krajach uczestniczących.

Program Leonardo da Vinci ma się przyczynić do podnoszenia jakości i zwiększenia atrakcyjności szkolnictwa i kształcenia zawodowego w Europie.

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH W GOSTYNIU WYJADĄ NA DWUTYGODNIOWĄ PRAKTYKĘ  DO FRANKFURTU- PROJEKT WART PRAWIE 40 000 EURO

W tym roku szkolnym w naszej szkole realizowany będzie projekt pt. „PRAKTYKA ZAWODOWA DLA STOLARZY I KUCHARZY”, w którym udział będą mogli wziąć tylko  uczniowie z naszej szkoły z klas I i II  technikum i zasadniczej szkoły zawodowej, kształcący się m.in. w zawodach kucharz małej gastronomii, stolarz oraz technik handlowiec. Uczniowie ZSZ będą odbywać praktykę w dwóch grupach:10 uczniów w sali stolarskiej i 10 w kuchni.
I grupa, pracująca w stolarni, stworzy produkt końcowy altanę ogrodową wraz z zadaszeniem, podłożem i miejscami siedzącymi o wymiarach 4x4x2,5m.
II grupa, odbywająca praktykę w kuchni, wykona jako produkt końcowy słownik polsko-niemiecki zawierający nazwy produktów, których  używali podczas trwania dwutygodniowej praktyki. Dwujęzyczna książka kucharska, którą przygotują uczniowie zawierać będzie przepisy potraw wykonanych w trakcie praktyk i wskazówki kulinarne. Po powrocie do kraju zaprezentują nowozdobyte umiejętności szerszemu gronu przygotowując wybrane potrawy.

Planowana praktyka nastąpi na przełomie marca i kwietnia 2011 w Zakładzie Promowania Kształcenia Zawodowego we Frankfurcie. Udział w projekcie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny.